Category Banner

Продукт от категория: Амрут - Ракия от Диви Круши Исперих 700ml 40%

Ракия на най-добра цена с доставка до адрес за София и цяла България от онлайн магазин за Ракия. За вашият рожден ден, имен ден, сватба или вашето парти.


Амрут - Ракия от Диви Круши Исперих 700ml 40%

Амрут - Ракия от Диви Круши Исперих 700ml 40%
Амрут - Ракия от Диви Круши Исперих 700ml 40% Амрут - Ракия от Диви Круши Исперих 700ml 40%

Амрут - Ракия от Диви Круши Исперих 700ml 40%



  • € 41.93 (82.00лв.)

Alcohol Degree
Алкохолен градус: От 35° до 45°
Origin
Произход: България
Manufacturer
Производител: Distillery Isperih
Количество:


НАПРАВИ БЪРЗА ПОРЪЧКА: 088 999 0303

Повече информация за продукта

Амрут - Ракия от Диви Круши Исперих 700ml 40%

За създаването на Ракия Амрут се изполват само ръчно брани диви круши от района на Исперих. Дърветата са редки, над 50-годишни и се срещат само на определени места, наричани от местните „армутлук“, а плодовете им са известни още като „армути“. Това е причината количествата произведен Амрут да са изключително лимитирани. В добра година могат да се заложат за отлежаване до 2 бъчви с ракия, която се дестилира бавно на малки медни казани и отлежава повече oт 24 месеца в бъчва от Странджански дъб.

Ракията притежава много рядък незабравим аромат на местната природа – умело съчетание на лека ванилия с приятна плодовост и землисти, минерални нотки. Крушовата нотка изскача на заден план по много приятен намигващ начин, за да продължи развитието си в много рядък хармоничен плодов вкус, допълнен от лека пикантност. Финалът е дълъг и интригуващ.

Изключителна напитка, която заслужава да й се насладите!

Препоръчваме да се консумира в малки чаши с формата на лале.

Температура на сервиране: 16 – 18 °С

Характеристики

Продуктов код : 6913
Ценови клас : 26 - 52 €
Отлежалост : До 8 години
Обем : 700 мл.
Алкохолен градус : От 35° до 45°
Произход : България

Абонирайте се!

Получавайте нашите актуални супер предложения преди всички останали!